Ağırlık Kaldırmak Ne Kadar Tehlikeli? (Şaşıracaksın!)

Birçok insan ağırlık kaldırmanın tehlikeli olduğuna inanıyor ve aslında sebebini anlayabiliyorum.

Koşu veya bisiklet yapmak gibi fiziksel aktivitelere baktıktan sonra sırtına bir sürü ağırlık yükleyerek squat yapmaya ya da onca ağırlığı deadlift’lemeye veya bench’lemeye kıyasladığımızda buna neden inanıldığı açıkça ortada.

Internette ağırlık kaldırılan ortamlarda biraz gezersen de bu düşüncelerini besleyen bir sürü kanıtla karşı karşıya kalıyorsun. Kimi hafif eklem ağrıları ve sızıları çekerken kimi de gerçekten korkutucu sakatlanmalar yaşayabiliyor.

Buna ek olarak insanların sakatlanırken bir sürü videosu da var ve büyük sakatlanmalar gerçekten de dehşet verici olabiliyor. İşte bu sebeplerden ağırlık kaldırma sporlarının tehlikeli olduğu söylemleri uzun yıllardır devam ediyor…

Ancak ilginç bir şekilde bu konuda yapılan bazı araştırmalara baktığımızda değişik bir senaryo görüyoruz…

Bugün çıkardığım videoda tam da bu araştırmalardan ve ağırlık kaldırmanın riskli olup olmadığından bahsediyorum.

Bu konudaki gerçekleri öğrenmek için hemen aşağıdaki videoyu izle!

Kanalıma Abone Ol ve Yeni Videoları Kaçırma!
Benzer Yazılar...

Kas Yapmak

Eğer amacın zaman kaybetmeden yapabildiğin kadar kas yapmak ise bunun için takip etmen gereken 7 kuralı gösterdiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Yağ Yakmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsan bunu aç hissetmeden yapmanı sağlayacak en iyi tüyolarımdan bahsettiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Popüler Rehberler