Ağır Yüklerle Çalışmadan Önce…

Kas yapmak için spor salonunda ağır yüklerle çalışmak vücut geliştirmede önemli. Peki “ağır” bir yük kaç kilodur? Bir kiloyu ağır yapan nedir? Hareketi ellimizin tutabildiği maksimum ağırlıklarla mı yapmalıyız?

Bazen kas yapmak için daha ağır yüklerle çalışmak daha iyi olmuyor hatta yapabileceğin kastan seni alıkoyuyor olabilir.

Bu videonun sonunda daha ağır kiloların kas yapmana zarar vermeye başladığı noktayı öğrenmiş olacaksın.

Kanalıma Abone Ol ve Yeni Videoları Kaçırma!

 

Özellikle temel hareketlerde ağır yüklerle çalışmanın çok faydası var.

Temel hareketlerde daha fazla kas grubu birden çalıştığı için kaldırabildiğimiz ağırlıklar isolasyon haraketlere göre daha fazla olur. Bu yüzden de kas hacmini geliştirme potansiyeli bu “temel” hareketlerde yüksektir.

Aynı şekilde kaslarını izole (isolation) hareketlerde zorlamanın da önemi var. Fakat özellikle bicep curls, lateral raises, tricep pushdowns gibi hareketlerde “ağır” yükler kullanacağım diye çok sık yapıldığını gördüğüm bir hata var.

Eğer sen de bu hatayı yapıyorsan, yapmaya devam etmen seni istediğin kaslı vücuda ulaşmaktan alıkoyabilir. Bu videoda anlattığım noktaya dikkat etmen bu sorunu ortadan kaldıracak.

Benzer Yazılar...

Kas Yapmak

Eğer amacın zaman kaybetmeden yapabildiğin kadar kas yapmak ise bunun için takip etmen gereken 7 kuralı gösterdiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Yağ Yakmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsan bunu aç hissetmeden yapmanı sağlayacak en iyi tüyolarımdan bahsettiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Popüler Rehberler