Ağırlık Antrenmanı Öncesi Nasıl Isınmalıyız (Benim Isınma Rutinim)

Bu videoda ağırlık kaldırmadan önce nasıl ısınman gerektiğini konuşacağız. Eğer bir ısınma rutinin henüz yoksa bu videoyu kesinlikle izle.

Kanalıma Abone Ol ve Yeni Videoları Kaçırma!

Ağırlık antrenmanını yaparken performansının yüksek olması ve sakatlanmaman için ısınmaya kısa bir vakit ayırmalısın.

 

Ağırlık antrenmanına başlamadan önce ısınma yapmaya yeteri kadar önem gösterilmediği oluyor.

Spora gittiğimiz ilk anda kaslarımız, eklemlerimiz tendonlarımız “soğuk” vaziyette bulunuyorlar ve onları ısındırmadan birden ağır yüklerin altına soktuğumuzda sakatlanma riski havaya fırlıyor.

Sadece bu değil, aynı zamanda kaslarının daha yüksek performansta çalışması için bir ısınma rutinin olmalı.

İyi bir antrenmanın sırrı iyi bir ısınmadır.

Isınmaya çok vakit harcamak zorunda değilsin, benim ısınma rutinim 10-15 dakika sürüyor. Sakatlanmamak ve performanslı spor yapmak için bu yeterli.

Isınma uzun vadeli sağlıklı spor yapmak için bir yatırımdır. O yüzden spora başlamadan bu kısa vakti ısınmak için her seferinde ayırmanın çok faydasını göreceksin.

Tabi kas yapma antrenmanından önce ısınırken dikkat etmen gereken önemli bir nokta var. Isınmayı abartıp spora daha başlamadan kendini yormamalısın.

Bu şekilde antrenmanından ödün verebilirsin ve bu saçma olur. Henüz bir ısınma rutinin yoksa veya yeteri kadar ısınmıyorsan benim ısınma rutinimi denemeni öneririm.

Bu rutinden sonra ağırlık kaldırırken çok daha iyi hissetmekle beraber sakatlanma olasılığını iyice düşüreceksin.

Benzer Yazılar...

Kas Yapmak

Eğer amacın zaman kaybetmeden yapabildiğin kadar kas yapmak ise bunun için takip etmen gereken 7 kuralı gösterdiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Yağ Yakmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsan bunu aç hissetmeden yapmanı sağlayacak en iyi tüyolarımdan bahsettiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Popüler Rehberler