Kas Lifi Tipine Göre Çalışmak Akıllıca Mı? (Yoksa bir fiyasko mu?)

Kas lifi tiplerine göre çalışmak vücut geliştirmek ve kaslarını büyütmek için en iyi antrenman yapma yolu mu? Lif tiplerine göre yazılan antrenman programı gerçekten de harikalar yaratıyor mu?

Kaslarımız bir sürü farklı lif tipinden oluşuyor ancak bu lifleri 2 büyük kategoride inceliyoruz: Tip 1 ve tip 2 kas lifleri.

Farklı kas liflerinin farklı fonksiyonları var ve yaptığımız aktivitenin cinsine göre bazı lifler diğerlerine göre daha büyük önem taşıyor.

Peki ya vücut geliştirmede lif tipleri ne kadar önemli? Eğer her kasını lif tipine göre çalıştırmıyorsan vücut geliştiremez misin?

Ya da gerçekten de tavsiye edildiği gibi tip 1 liflerini çalıştırmak için yüksek tekrarlarda çalışırken tip 2 liflerini çalıştırmak için de düşük tekrarlarda mı çalışmalısın?

Bu videoyu izleyerek kas lifi tipine göre antrenman yapma tavsiyesinin nereden çıktığını ve gerçekten de etkili olup olmadığını araştırmalara dayalı bir şekilde öğrenebilirsin.

Kanalıma Abone Ol ve Yeni Videoları Kaçırma!
Benzer Yazılar...

Kas Yapmak

Eğer amacın zaman kaybetmeden yapabildiğin kadar kas yapmak ise bunun için takip etmen gereken 7 kuralı gösterdiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Yağ Yakmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsan bunu aç hissetmeden yapmanı sağlayacak en iyi tüyolarımdan bahsettiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Popüler Rehberler