Tek Öğünde 30 Gramdan Fazla Protein Alırsan Boşa Gider mi? (Ne kadarı sindirilir?)

Tek seferde kaç gram protein yemelisin? Bir öğünde 20-30 gramdan fazla protein yemek fazlalığı sindiremediğin anlamına geliyor mu?Bu söylemi eminim bir yerlerden duymuşsundur.

Vücut geliştirmek için 20-25 gram proteinden fazlasını alman gereksiz çünkü bunun üzerine çıktığın her gram protein boşa gidiyor. Peki bu araştırmalar tarafından destekleniyor mu yoksa kulaktan dolma ve bazı araştırmaların yanlış yorumlanmasından kaynaklı yanlış bilinen bir doğru mu?

Videonun sonunda öğrenmiş olacaksın!

Kanalıma Abone Ol ve Yeni Videoları Kaçırma!

Bahsettiğim araştırmalar: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1… https://academic.oup.com/ajcn/article… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1…

Bu videoyla beraber etkili bir şekilde vücut geliştirmek için kaç öğün yemen gerektiği hakkında da önemli bilgiler edineceksin. Bu videoda öğrendiğin şeyler hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemeni sağlayacak.

Benzer Yazılar...

Kas Yapmak

Eğer amacın zaman kaybetmeden yapabildiğin kadar kas yapmak ise bunun için takip etmen gereken 7 kuralı gösterdiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Yağ Yakmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsan bunu aç hissetmeden yapmanı sağlayacak en iyi tüyolarımdan bahsettiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Popüler Rehberler