Vücut Geliştirmek İçin Günde 6 Öğün Yemeli Misin? (Sık yemek metabolizmayı hızlandırır mı?)

Hep duyuyoruz, kilo vermek – göbek eritmek için az az ve sık sık yemek metabolizmamızı hızlandırıyor. Bu şekilde kilo vererek göbeğinizi eritmeniz daha kolay ve hızlı olur.

Peki araştırmalar ne diyor?

Kanalıma Abone Ol ve Yeni Videoları Kaçırma!

Bu videonun sonunda bu konuda yapılan bütün araştırmaların değerlendirerek bir sonuca ulaşıyoruz ve günde kaç öğün yemen gerektiğini tam olarak öğreneceksin.

Günde 6 öğün yiyerek vücudumuzu şaşırttığımız ve bu şekilde metabolizmamızı hızlandırdığımız söyleniyor. Vücudumuza sürekli yemek girdiği için vücut bir nevi bakıp “aa gelen yemeğe bak, ne varsa yakayım bari” diye düşünerek metabolizmamızı hızlandırdığı bir gerçek mi, yoksa medyada dikkat çekmek için ortaya çıkan bir başka bir yalan daha mı?

Bu videodaki araştırmalara bakarak az ve sık yemenin metabolizmayı hızlandırdığının yalan mı gerçek mi olduğunu gözler önüne seriyorum.

Videoda bahsettiğim ve bahsetmediğim, yeme sıklığıyla ilgili bilimsel araştırmalar: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2… https://examine.com/nutrition/do-i-ne… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8… https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1…

Benzer Yazılar...

Kas Yapmak

Eğer amacın zaman kaybetmeden yapabildiğin kadar kas yapmak ise bunun için takip etmen gereken 7 kuralı gösterdiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Yağ Yakmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsan bunu aç hissetmeden yapmanı sağlayacak en iyi tüyolarımdan bahsettiğim yazımı aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsin.

Popüler Rehberler